Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej programu Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR 2023-2027).
Data publikacji strony internetowej: 2024-08-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-08-01.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niezgodności z ustawą:
- Niektóre elementy mogą nie posiadać tekstu alternatywnego.
- Niektóre elementy mogą posiadać tekst alternatywny, który nie w pełni je opisuje.
- Niektóre pliki do pobrania lub ich elementy mogą być niedostępne cyfrowo.
- Napisy i audiodeskrypcje do materiałów multimedialnych mogą pojawiać się z opóźnieniem, ze względu na czas potrzebny na ich przygotowanie.
Wyłączeniu z dostępności cyfrowej podlegają elementy wymienione w Art. 3 ust. 2 ustawy, przede wszystkim:
- Treści które nie zostały nabyte ani sfinansowane przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach, ani przez nie lub na jego rzecz wytworzone.
- Treści których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach nie jest uprawnione.
- Multimedia nadawane opublikowane przed dniem 23 września 2020 r.
- Mapy interaktywne i geoportale.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-08-01. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Pan Grzegorz Główczyński,
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego znajduje się w Kielcach, przy ulicy Targowej 18. Biuro zajmuje w całości pomieszczenia zlokalizowane na III i XI piętrze. Pomieszczenia na III piętrze zajmują pracownicy Administracji oraz Zespołu Planowania Przestrzennego Województwa. Pomieszczenia zlokalizowane na XI piętrze są w dyspozycji pracowników zajmujących się wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest w centralnej części frontowej ściany budynku. Do drzwi wejściowych prowadzi szeroki chodnik, który przed drzwiami łączy się ze stopniem schodowym. Po lewej stronie od wejścia głównego zamontowana jest pochylnia. Drzwi mają co najmniej 0,9 metra szerokości i 2 metry wysokości. Są to przeszklone dwuskrzydłowe drzwi, z możliwością odblokowania drugiego skrzydła. W odległości ok. 2 metrów od wejścia głównego znajdują się drugie drzwi (takie same jak pierwsze) prowadzące bezpośrednio na hol główny. Na wprost wejścia, w centralnej części holu budynku znajdują się 4 windy, które umożliwią osobom niepełnosprawnym dotarcie na każde piętro. Odległość pomiędzy drzwiami przystankowymi dźwigu osobowego, a przeciwległą ścianą nie jest mniejsza niż 1,6 metra. Drzwi wind mają szerokość 0,9 metra, otwierają się automatycznie, wyposażone są w system zatrzymujący zamykanie, jeżeli jakikolwiek przedmiot przeszkadza w ich zamknięciu. Winda wewnątrz ma szerokość co najmniej 1,1 metra i długość 1,4 metra. Winda wyposażona jest w poręcze po obu stronach kabiny. Korytarze na III i XI piętrze mają szerokość minimum 1,2 metra, a w ramach jednej kondygnacji nie ma zmian poziomów. Dostęp do pomieszczeń Biura jest możliwy także od strony klatek schodowych. Minimalna szerokość biegu schodów to 1,2 metra. Schody wyposażone są w poręcze. Dostęp do pomieszczeń biurowych od strony klatek schodowych zabezpieczony jest drzwiami przeciwpożarowymi. Są to wyjścia awaryjne na wypadek pożaru, awarii windy lub innych zdarzeń losowych. Wejście do Biura od strony klatki schodowej jest możliwe tylko po uprzednim telefonicznym powiadomieniu.
Przed wejściem do budynku znajdują się dwa miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i pomieszczeń Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego nie posiada własnych zasobów w zakresie obsługi osób niepełnosprawnych z dysfunkcją słuchu. W przypadku zgłoszenia potrzeby obsługi przez osobę znającą język migowy, sposób załatwienia sprawy zostanie skonsultowany z Urzędem Marszałkowskim Woj. Świętokrzyskiego.
Chęć skorzystania z pomocy tłumacza można zgłosić:
- telefonicznie na numer: 041 343-83-20
- pocztą tradycyjną na adres: Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego, ul. Targowa 18, 25-520 Kielce,
- pocztą elektroniczną na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
UWAGA! Bezpłatna pomoc przysługuje osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.1997r o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. 2020, poz. 426 z późn. zm).
Aplikacje mobilne
Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach nie udostępnia aplikacji mobilnych.